From 2011 November. Haha not really junk food, but still food. It was on sale so we gave it a try. Our regular Taiwanese brand is $7 and this one was on sale at $5. (Regular would be a buck more.) Seems like "you get what you pay for" is true in this case. The content is consisted of cheaper type of rice. Testes pretty much the same as the other one, though.
日本語が話せない「外国籍」の子が急増中、授業がストップ、教室から脱走も…先生にも大きな負担「日本語支援」追いつかず
43 minutes ago

No comments:
Post a Comment